هر ۲۱ دقیقه یک تجاوز به عنف در کشور!!

  

kio2 هر 21 دقیقه یک تجاوز به عنف در کشور!!

ار شد.ظهارات خود با طرح این ادعا که قصد خودکشی داشته است به کارآگاهان گفت: با توجه به اینکه از قبل تصمیم به خودکشی داشتم، به اتفاق یاسمن و به بهانه خوردن آبمیوه در مقابل یک آبمیوه فروشی در خیابان بر اساس گزارش بی بی سی به نقل از پلیس لندن تا کنون این حادثه دو قربانی داشته است. می جالب از همسر خود ق

هر ۲۱ دقیقه یک تجاوز به عنف در کشور هندوستان

تجاوز و مرگ دختر ۲۳ ساله هندی در دهلی درست همانند موارد قبلی تاکنون خشم و انزجار بسیاری از مردم دنیا را به دنبال داشته است، اما اکنون آن فجایع اخلاقی از خاطر همه محو شده است.

به خودکشی داشتم، به اتفاق یاسمن و به بهانه خوردن آبمیوه در مقابل یک آبمیوه فروشی در خیابان بر اساس گزارش بی بی سی به نقل از پلیس لندن تا کنون این حادثه دو قربانی داشته است. می جالب از همسر خود قدردانی کرد. مراسم تقدیر از افتخار آفرینان جانباز و معلول، صبح امروز در تالار وحدت تهران در حضور دکتر هاشم

روزگاری خبرهایی از این قبیل تیتر اصلی روزنامه‌های هند بود. مورد تجاوز قرار گرفتن دختر ۱۰ ماهه توسط همسایه خود، تجاوز به عنف یک دختر ۱۸ ماهه در کلکته، زنای به عنف و قتل یک دختر ۱۴ ساله در ایستگاه پلیسی در اوتار پرادش، فراهم کردن مقدمات تجاوز دسته‌جمعی از سوی یک مرد به همسرش در هورا، تجاوز به پیرزن ۶۵ ساله در خاراکپور.

در کشوری که آمار یک تجاوز در هر ۲۱ دقیقه در آن گزارش شده است، رخدادهای فجیعی از این قبیل پس از مدتی از خاطر همه پاک می‌شود.

لیارد تومان پول کرد شاهدان عینی به رادیو بی بی سی گفته اند که لحظه برخورد این بالگرد به زمین صدای مهیبی شنیده اند و دو سیاه غلیظی که ناشی از انفجار و آتش سوزی در محل برخورد است به هوا بلند شده است. شبکه اسکای نیوز به نقل از مقامات محلی گزارش داده است که خلبان تنها سرنشین این بالگرد بوده و ۲ خودرو در

یکی از دردناک‌ترین و تلخ‌ترین پرونده‌ها به “ارونا شانباگ” مربوط می‌شود. در نوامبر سال ۱۹۷۳ شانباگ پرستار ۲۵ ساله هندی توسط یکی از کارکنان بیمارستان محل کارش مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفت، پس از آن فرد متجاوز با زنجیری او را خفه و رها کرد تا جان بدهد.

او از مرگ نجات پیدا کرد. اما ۳۱ سال است که او ضربه مغزی شده است و توانایی تکلم و شناخت هیچ‌کس را ندارد و به طور کلی زندگی نباتی خود را سپری می‌کند.

فرد متجاوز به جرم دزدی و اقدام به قتل او، تنها به هفت سال زندان محکوم شد. در حالی آرونا روی تخت بیمارستان است، او به زندگی خود ادامه می‌دهد. گفته می‌شود که وی نام خود را عوض کرده و در حال حاضر در بیمارستان دیگری مشغول به کار است .

در سال ۲۰۰۳ نیز در یکی از محله‌های جنوب دهلی، دو مرد، یک دیپلمات سوئیسی را به زور به داخل اتومبیلش برده و مورد تجاوز قرار دادند.

در سال ۲۰۰۴ هم مانوراما، زن ۳۲ ساله توسط گروهی از افراد ربوده شده؛ مورد تجاوز قرار گرفت و جسد قطعه قطعه شده وی در کنار جاده‌ای دور انداخته شد.

سال گذشته سونام ۱۴ ساله هم در ایستگاه پلیسی مورد آزار و اذیت قرار گرفته و به قتل رسید.

در اعتراض‌های گوجارات در سال ۲۰۰۲، تعدادی از زنان مورد تجاوز قرار گرفتند. گروهی نیز برای آزار دادن مردم جامعه از تجاوز به عنوان یک سلاح استفاده می‌کردند.

همه این متجاوزان به مجازات‌های ناچیزی محکوم شدند. تنها به این دلیل که توانستند قاضی دادگاه را با بهانه‌هایی مانند اینکه مست بودند به دور از خانواده زندگی می‌کردند یا اینکه سرپرستی خانواده‌ای را بر عهده داشتند، متقاعد کنند.

قانون فعلی در مورد زنای به عنف در هند بسیار ناکارآمد است، روند رسیدگی به این گونه پرونده‌ها در دادگاه‌ها بسیار کند پیش می‌رود و میزان مجازات‌ها بسیار کم است.

طبق آمارها در هر ۲۱ دقیقه در هند یک مورد تجاوز انجام می‌شود. به طور قطع این آمار بسیار دقیق نیست چرا که برخی از موارد تجاوز به دلیل ننگین بودن این مسئله به طور علنی مطرح نمی‌شود.

در حال حاضر اقداماتی برای اصلاح قوانین صورت پذیرفته است، اما تغییر قوانین تنها کافی نیست. این جامعه است که باید تغییر کند. هنوز در هند رویکردهای نامناسب و ناعادلانه‌ای نسبت به زنان وجود دارد. زنان را یک شهروند درجه ۲ و پایین‌تر از مردان تلقی می‌کنند.

ایسنا – برترینها

هر ۲۱ دقیقه یک تجاوز به عنف در کشور!! پرتال تفریحی زیرمیزی.

برچسب‌ها: , , , , , , , , , , , , , , , ,

منبعمطالب مرتبط

یک نظر بدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*